تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

برچسب انرژي

  برچسب انرژي

  برچسب انرژي امروزه در اغلب كشورهاي جهان وجود دارد و مصرف كننده را با ميزان كارايي هر يك از وسايل انرژي برخانگي آشنا مي كند. همچنين اطلاعات اختصاصي مربوط به هر وسيله انرژي در اختيار مصرف كنندگان قرار مي دهد. برچسب انرژي از قسمتهاي مختلفي تشكيل شده است كه هر قسمت نمايانگر اطلاعاتي است. به طور مثال خريداران ماشين لباسشويي مي توانند با توجه به اين اطلاعات در هنگام خريد، دستگاهي را انتخاب كنند كه درمقايسه با ساير مدلهاي مشابه داراي كارايي و بازدهي بيشتري باشد.سه بخش اوليه برچسب كه در تمامي وسايل انرژي بر خانگي مشترك است به ترتيب نمايانگر علامت تجاري و نام شركت سازنده و مدل دستگاه مي باشد. بخش چهارم برچسب انرژي بوسيله 7حرف لاتين از A تا G درجه بندي شده است كه هر يك از حروف معرف درجه اي از كارايي دستگاه مي باشد.

  حرف A نشانگر بيشترين بازدهي دستگاه و حرف G نشانگر كمترين بازدهي دستگاه است.بنابراين هرچه رتبه دستگاه بيشتر باشد كارايي آن نسبت به ميزان انرژي كه مصرف مي كند بيشتر است. مصرف كنندگان مي توانند در هنگام خريد وسايل برق خانگي با دقت و توجه به حرف لاتين درج شده در اين قسمت از ميزان كارايي و بازدهي دستگاه اطلاع يابند. بخش پنجم نمايانگر مصرف انرژي دستگاه است و ساير بخشها بيانگر اطلاعات اختصاصي در مورد هر يك از وسايل مي باشد. بطور مثال بخش هاي ششم و هفتم در ماشين لباسشويي نشانگر ميزان قدرت پاك كنندگي و قدرت خشك كن دستگاه مي باشدو آخرين بخش نيز آرم موسسه استاندارد را نشان مي دهد.

  الگوي مصرف و عمر وسايل خانگي

  بعضي از وسايل خانگي از قبيل يخچال و فريزر با وجود كم مصرف بودن چون زياد از آنها استفاده مي شود در نتيجه بخش بزرگي از مصرف خانگي را تشكيل مي دهند.بعضي ديگر از اين وسايل مانند: لباسشوئي و جارو برقي بسيار پر مصرف هستند اما چون زان كوتاهي از آنها استفاده مي شود در كل مصرف خانگي سهم بزرگي ندارد.

  انتخاب و استفاده صحيح و درست از وسايل خانگي نه فقط مصرف انرژي و در نتيجه هزينه هاي خانواده را كاهش مي دهد و سرمايه بزرگي را براي توسعه كشور خيره مي كند بلكه بر عمر اين دستگاهها نيز مي افزايد.

  تمام دستگاههاي خانگي داراي عمر مشخصي هستند كه بر اساس تعداد ساعتهاي مصرف و در شرايط استفاده درست محاسبه مي شود.

  بديهي است هر اندازه فشار مصرف برآنها كمتر باشد اين دستگاهها بيشتر عمر خواهند كرد.


  این مطلب تا کنون 64 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 17 آبان 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160899
 • بازدید امروز :17087
 • بازدید داخلی :1678
 • کاربران حاضر :67
 • رباتهای جستجوگر:357
 • همه حاضرین :424

تگ های برتر