تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

راهنماي خريد وسايل برقي خانگي

  راهنماي خريد وسايل برقي خانگي

  اگر تصميم به خريد يك وسيله برقي خانگي جديد گرفته ايد حتما قبل از خريد درباره آن بررسي و يا با چند نفر مشورت كنيد. درمرحله اول سعي كنيد بهترين نوع آن را انتخاب كنيد وسايل استاندارد شده و مدلهاي جديد كارايي ايمني و عمر مفيد بالاتري دارند.ضمناً مصرف برقشان نيز كمتر است.

   

  نكته ديگر كه در انتخاب وسيله خانگي آشنا مي كند. همچنين اطلاعات مشترك در همه وسايل و اطلاعات اختصاصي مربوط به هر وسيله انرژي بر در اختيار مصرف كنندگان قرار مي دهد.

  اصلاً به قيمت پايين مدلهاي غير استاندارد و يا وسايل خانگي دست دوم توجه نكنيد. مطمئن باشيد آنها آن طور كه شما توقع داريد كار نمي كنند و درواقع هزينه استهلاك تعميرات مصرف برق زياد و طول عمر كوتاهشان باعث ارزان بودنشان شده است.

  در مرحله دوم ميزان نياز خود را در نظر گرفته و وسيله اي متناسب با تعداد نفرات خانواده و مصرفتان انتخاب كنيد.

  دستگاهي كه خيلي بزرگ پرمصرف است و انرژي را هدر مي دهد و دستگاهي كه كوچك باشد بيش از حد كار خواهد كرد و مفيد آن كوتاهتر مي شود.

  يخچال و فريزر:

  اولين نكته اي كه هنگام خريد يخچال بايد مورد توجه قرار گيرد اين است كه به ميزان مصرف و برچسب انرژي آنها توجه شود.

  دربسياري از موارد مي توانيد با هزينه يكسان، يخچال و يا فريزري بيابيد كه مصرف برق كمتري داشته باشد و بدين ترتيب در بلند مدت در هزينه برق صرفه جويي خواهد شد.

  اندازه يخچال بايد با توجه به تعداد افراد خانواده و گرمسير بودن محل سكونت انتخاب شود. اگر قصد خريد يك يخچال بزرگ نتوانيم از همه ظرفيت آن استفاده كنيم را داريم انتخاب درستي نخواهد بود زير اگر يخچال ما خالي يا نيمه خالي بماند در واقع انرژي را هدر داده ايم.

  هنگام انتخاب محل يخچال بيش از هر چيز بايد توجه كنيد كه آنها را نزديك دستگاههاي گرمايي(اجاق گاز، شوفاژ) يا زير تابش مستقيم خورشيد قرار ندهيد و فضاي پشت دستگاه بايد براي گردش هوا كافي باشد(30 سانتيمتر)

  تاحدامكان از باز و بسته كردن دريخچال بپرهيزيد با رعايت اين نكته ساده مي توان تا 5 درصد در مصرف برق صرفه جويي كرد.

  مواد غذايي گرم يا داغ راقبل از سرد شدن كامل در يخچال قرار ندهيد.

  ظرفهاي غذا را بانايلون و يا در ظرف مخصوص و يا آلومينيوم بپوشانيد و ساير مواد غذايي رانيز در حد امكان در كيسه هاي عايق بگذاريد تا برفك توليد نشود و بوي نامطبوع در يخچال پخش نگردد و محيط بهداشتي سالم تري در يخچال فراهم شود.

  برفك زدايي متناوب و تميز كردن يخچال و فريزراز عوامل مهم در افزايش طول عمر و موجب حفظ كيفيت مواد غذايي است. سعي شود هر ماه يك بار اين كار صورت پذيرد.

  در يخچالهاي جديد ممكن است سيستم برفك پاك كني اتوماتيك وجود داشته باشد به صورتي كه يخچال بدون دخالت مصرف كننده در زمان لازم برفكها را آب كند و به اين ترتيب مصرف انرژي كاهش يابد.

  هر گز در پاك كردن برفكها از وسايل نوك تيز و يا فلز استفاده نكنيد.

  لاستيك عايق دور يخچال را تميز نگه داريد و در صورت كهنه و يا فرسوده بودن و يا از دست خاصيت آهن ربايي كه باعث مي شود درزهاي درب به خوبي به بدنه متصل نشود آنها را تعويض كنيد.

  جدارهاي داخلي يخچال را به طور منظم با توجه به توصيه هاي كارخانه سازنده تميز كنيد براي اين كار مي توان از محلول آب و جوش شيريني( يك قاشق جوش شيرين در يك ليتر) بهره گرفت و از به كار بردن پودر لباسشويي و مايع ظرفشويي پرهيز كنيد.

  از گذاشتن هرگونه پارچه بر روي طبقات يخچال بايد جداً پرهيز كرد و چون اين كار از گردش هوا در يخچال جلوگيري مي كند و مصرف برق آن را افزايش مي دهد.

  در ساعتهاي اوج مصرف مي توان قالبهاي يخي كه مصرف ندارد را قسمت پايين قرار داد تا به اين ترتيب موتور يخچال در اين ساعتها كمتر كار كند.

  به منظور تهويه هوا در اطراف يخچال و فريزر سعي كنيد كه فاصله مناسب ديوار ها حفظ شود و با استفاده از پايه هاي متحركي كه زيز اين گونه لوازم قرار مي دهند به افزايش عمر مفيد آنها كمك كنيد.

  درصورت وجود لامپ روشنايي در يخچال مطمئن شويد كه هنگام بسته شدن در، لامپ خاموش مي شود.

  درصورتي كه ناچار به جابجايي يخچال هستيد، حداقل دو ساعت پس از تغيير محل، يخچال را به برق متصل كنيد.

  دماي متناسب براي نگهداري مواد غذايي در يخچال بين 4 تا 5 درجه سانتيگراد و در فريزر بين 12 تا 17 درجه سانتيگراد زير صفر مي باشدبا استفاده از دماسنج ، ميزان دماي يخچال فريزر خود را اندازه گرفته و آن را به مقدار مناسب تنظيم كنيد.

  لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 17 آبان 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160899
 • بازدید امروز :17214
 • بازدید داخلی :1681
 • کاربران حاضر :71
 • رباتهای جستجوگر:361
 • همه حاضرین :432

تگ های برتر