تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

ایمنی خانه

  با كمي آموزش و دريافت اطلاعات در خصوص ایمنی خانه می توانيد زندگي آرام و بي حادثه اي را دنبال كنيد. در اين مطلب قصد داريم تعدادي از نكات مهم در خصوص ايمني برخي از لوازم خانگي را براي شما مطرح مي سازيم تا با رعايت كردن آن ها خانه اي سالم و ايمن داشته باشيد.آموزش هايي در خصوص ايمني وسايل خانه با آموزش دادن خود و دیگر اعضای خانواده زندگي شيرين و سرشار از آرامشي  را براي خانواده خود به ارمغان آوريد. به اين منظور ما را در اين مطلب همراهي كنيد.

   اجاق گاز نگهداری و استفاده نادرست از اجاق گاز مي تواند منجر به آتش سوزي و انتشار گاز سمي دي اكسيد كربن شود. در خصوص استفاده و نگهداري از اجاق موارد زير را بايد رعايت كنيد :    اجاق گاز حداقل سالي يك بار و ترجيحا اول پاييز بايد سرويس و تميز شود.     رنگ شعله اجاق در حالت نرمال بايد آبي باشد و در غير اين صورت بايد دليل تغيير رنگ آنرا پيگيري كنيد.     اگر احساس كرديد كه گاز طبيعي از سمت اجاق گاز داراي نشتي است سريعا شير اصلي گاز را ببنديد و با آتش نشاني تماس بگيريد. علاوه بر این ، خانه شما بايد داراي سيستم حساس به دود و هشدار دهنده باشد تا به محض احتمال وقوع حادثه خبردار شويد و اقدامات لازم را انجام دهيد.

   شومینه / دودکش ها     آیا شما دودکش شومينه خانه خود را سالانه بازرسی ، تمیز و توسط يك فرد ماهر سرويس مي كنيد؟ مشکلاتي كه ممكن است براي دودكش ها به وجود آيد عبارتند از :-    ترک خوردن-    انسداد دودكش     قبل از روشن كردن شومينه اطمینان حاصل کنید که ليه دودكش و سيستم خفه کننده باز است.    هرگز چوب هاي سبز و زباله ها را براي سوزاندن در شومينه نياندازيد.     همیشه خاکستر و غبار باز مانده از آتش قبلي را حذف و فضاي منقل شومينه را براي آتش جديد تميز كنيد.    اقلام قابل احتراق را به اندازه لازم  دور از آتش نگهداری كنيد. 

  مايكروفر مایکرویووها می توانند بعضی از خطراتي كه توسط اجاق های سنتی به وجود مي آيد را با خود به همراه داشته باشند به علاوه چند خطر ديگر! اطمينان حاصل كنيد :    هرگز از ماكروفر در حالي كه درش باز است و چيزي مانع بسته شدن در مي شود استفاده نكنيد.     هرگز ماكروفر خالي را روشن نكنيد.    از ایستادن به طور مستقیم در مقابل مایکروویو در حالی که روشن است اجتناب كنيد.    از ظروف فلزي در مايكروفر استفاده نكنيد زيرا سب جرقه زدن مي شود.     داخل ماكروفر ، درب و تمام جزئيات داخل آن را را تمیز و عاری از زباله نگه دارید . 

  فر عادي بسیاری از حوادث عادی ممكن است زماني كه فر روشن است رخ دهد. به منظور کاهش خطر :     پس از هر بار استفاده از فر آن را از تمام لايه هاي چربي پاك و تميز كنيد و هر گونه ذرات اشتعال زا را از داخل آن حذف كنيد.    هرگز اقلام قابل اشتعال از قبیل دستگيره ها و یا حوله را در نزدیکی مشعلها قرار ندهيد.    زود به زود به غذاي در حال پخت در فر سر بزنيد.    مراقب باشيد حتي گوشه اي از لباس شما هم در حين بستن در فر لاي آن گير نكند.    به صورت دوره ای کابل هاي برق و اتصالات گاز را از لحاظ ساییدگی و آسیب بازرسی كنيد


  این مطلب تا کنون 36 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 17 آبان 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160899
 • بازدید امروز :17281
 • بازدید داخلی :1685
 • کاربران حاضر :71
 • رباتهای جستجوگر:353
 • همه حاضرین :424

تگ های برتر